Tip na zážitkovú degustáciu: Navštívte netradičnú vínnu pivnicu

Tip na zážitkovú degustáciu: Navštívte netradičnú vínnu pivnicu
12. júna 2019 933 videní

Slovensko je malá krajina, ktorá sa môže popýšiť vysokou kvalitou vín a schopnosťou konkurovať aj tým najväčším vinárskym veľmociam. Aby aj naši hostia spoznali to najlepšie zo slovenskej produkcie, pripravili sme pre nich možnosť ochutnávky pestrej škály vín – z rôznych vinohradníckych oblastí naprieč všetkými regiónmi.

V spolupráci so someliérom sme zostavili jedinečný výber vín, ktoré vhodne dopĺňajú jednotlivé chody z nášho sezónneho menu. V ORAVSKOM HÁJI sa tak môžete tešiť nielen na poctivú gastronómiu, ale aj na jej precízne párovanie s lahodnými vínami.

Objavte kúsok Tokaja priamo na Orave

Skutočný vinársky zážitok na vás čaká pri návšteve unikátnej tokajskej pivnice, ktorú nájdete v našom rezorte. Vďaka partnerskému vinárstvu Chateau GRAND BARI sa nám podarilo priniesť atmosféru Tokaja tam, kde by to nikto nečakal – do srdca Oravy.
Charakter vínnej pivnice pritom nie je definovaný iba tým, že sa nachádza pod zemou a má klenby. Typický tokajský ráz jej dodáva obloženie z tufového kameňa. Rovnakého, ako sa prirodzene vyskytuje v podloží tokajskej vinohradníckej oblasti.

Počas degustácie sa preto budete cítiť ako v pravej vínnej pivnici na slnečnom Tokaji.

Dokonalý zážitok podčiarknu prvotriedne vína z tejto oblasti a nebudú chýbať ani cenné tokajské výbery (putňové vína jantárovej farby, ktoré vznikajú vďaka pridávaniu cibéb a dlhoročnému zreniu v dubových sudoch).

 

Rodinné oslavy aj teambuilding

Netradičné priestory vínnej pivnice sú ideálnym miestom na usporiadanie menších rodinných slávností a teambuildingu.

Keďže sa v rezorte ORAVSKÝ HÁJ organizujú aj rôzne kongresy, na degustáciu môžete pozvať svojich kolegov alebo obchodných partnerov – a pripraviť im doplnkový program po skončení konferencie. Neformálne stretnutia pri pohári kvalitného vína sú totiž skvelou príležitosťou na získanie nových kontaktov a budovanie pozitívnych obchodných vzťahov.