Naša FARMA

Spoznajte život na farme v ORAVSKOM HÁJI, odkiaľ pochádzajú naše domáce výrobky a mäsové špeciality.

Návšteva na farme

Medzi obyvateľov našej farmy patrí viac než 500 hospodárskych zvierat a hydiny, o ktoré sa staráme poctivo a s láskou. Nájdete u nás ovce, kozy, sliepky, kohútov, králiky či kone.

Farma je otvorená pre všetkých návštevníkov rezortu, ale najväčšiu radosť budú mať nepochybne tí najmenší. Ukážte deťom, ako robí ovečka a ako vyzerajú ich obľúbené zvieratká z rozprávok v skutočnosti. Ak vám to dovolia, môžete ich aj pohladkať.Chov s voľným výbehom

Filozofiou farmy v ORAVSKOM HÁJI je, aby sa zvieratá mali čo najlepšie a prosperovali. U nás preto nenájdete žiaden klietkový chov, ani tradičné maštale s nepríjemným zápachom.

Ovečkám a jahňatám poskytujeme pravidelný prístup k čerstvým pastvinám. Rovnakú voľnosť si užívajú aj naše ušľachtilé kone. Všetku hydinu chováme výhradne vo voľnom výbehu. Neobmedzený pohyb po paši majú takisto husi a kačky, ktoré si pravidelne vychutnávajú svoje vlastné wellness centrum v podobe jazierka.

Voňavé prasiatka

Ako jedni z mála chovateľov na Slovensku chováme ošípané systémom voňavých prasiat. Pri tejto metóde používame hlbokú podstielku z pilín, do ktorej sa pridáva bioenzým z dážďoviek. Takto ošetrená podstielka rozkladá čpavok a eliminuje zápach typický pre štandardný spôsob chovu. Okrem toho zostávajú zvieratá vždy v teple a suchu.

Na našej farme preto uvidíte iba voňavé a spokojné prasiatka.Vysoká kvalita mäsa

Všetky chované zvieratá sú kŕmené potravou bez obsahu GMO rastlín. Vlastný chov vo voľnom výbehu je tak zárukou 100% kvality mäsa a mliečnych výrobkov, ktoré následne pripravujeme v našej reštaurácii. Ochutnať môžete výborné mäsové špeciality ako jaternicu, tlačenku, klobásky či oškvarky.


 


 

Pestovanie vlastnej zeleniny

Potravinovú sebestačnosť farmy zvyšujeme pestovaním vlastnej zeleniny. Pri ošetrovaní plodín používame iba prírodné hospodárske hnojivo, ktoré sme vyprodukovali a skompostovali priamo na farme, čím sa kvalita našej zeleniny približuje ku BIO kvalite.Pestujeme paradajky, papriky, uhorky, najbežnejšiu koreňovú zeleninu, akou je mrkva, petržlen, zeler či reďkovka a takisto kaleráb a kapustu. Okrem toho sa na našich políčkach nachádzajú rôzne strukoviny, predovšetkým hrášok a fazuľa.

Aby sme hosťom mohli pripravovať zdravé jedlá, pestujeme tiež niekoľko druhov šalátov. Na dochutenie pokrmov a vytvorenie gurmánskeho zážitku zas slúži naša záhradka s bylinkami.

Predaj domácich produktov z dvora

Pripravujeme pre vás predaj našich lokálnych výrobkov a mäsových špecialít priamo z dvora. Produkty si už čoskoro budete môcť zakúpiť u nás na farme v ORAVSKOM HÁJI.