Oravský Háj sa nachádza priamo vedľa Skorušinských vrchov, kde môžete nájsť zaujímavé atrakcie. Vydať sa na túru nie je žiadny problém z neďalekej Brezovice. Cestičky vás dovedú až na samotný najvyšší vrch Skorušina (1314m), kde sa nachádza rozhľadňa, odkiaľ si môžete užiť výhľad na Západné Tatry alebo Babiu horu. Po ceste na vás čakajú zaujímavé maličkosti, ktoré prechádzku na vrchol rozhodne spríjemnia. V Skorušinských vrchoch sa realizovalo OZ Lepšia Dedinka a počas uplynulých rokov vybudovali na rôznych miestach malé atrakcie.

Roháčske plesá
Stredne náročná túra, ktorá začína vo Zverovke a tiahne sa cez Roháčsku a Spálenú dolinu. Trasa dlhá 9 km s predpokladaným časom trvania päť a pol hodiny označená červenou značkou ponúka nádherný pohľad na jazerá oravskej prírody.

Skorušina
Turistických chodníkov na vrchol Skorušina je mnoho a máte možnosť výberu od nenáročného až po ten najnáročnejší. Môžete sa vydať z Habovky alebo Zábiedova po modrej a červenej značke, z Trstenej po zelenej značke, z Brezovice po žltej, zelenej a červenej alebo z Oravíc po červenej turistickej značke. Skorušina je najvyšší vrch v Skorušinskych vrchoch. Z vyhliadkovej veže na vrchole je prekrásny výhľad na panorámu celej Oravy.

Juráňova dolina
Túra Juráňovou dolinou nie je náročná, zvládnu ju aj rodiny s deťmi. Dolinou preteká Juráňov potok, ktorého činnosť sa významne podpísala pod jej osobitý ráz. Najatraktívnejšia dolná časť doliny sa nazýva Tiesňavy a charakterizujú ju strmé skalné steny a útvary zvané obrie hrnce. Tiesňavami vedie značkovaný turistický chodník červenej farby z Oravíc. Na jeho trase sa nachádza niekoľko náučných panelov venovaných dejinám, rastlinstvu, živočíšstvu a ťažbe železnej rudy v oblasti.

Orava ponúka aj desiatky kilometrov cyklotrás. Objavte ich!