Objavte čaro oravskej prírody, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči. Treking je najlepší spôsob ako spoznávať krásy oravskej prírodnej panorámy. Prežite turistiku na Orave, ktorá ponúka turistické chodníky pre menej zdatných ale aj pre skúsenejších nadšencov aktívneho oddychu.

Roháčske plesá
Stredne náročná túra, ktorá začína vo Zverovke a tiahne sa cez Roháčsku a Spálenú dolinu. Trasa dlhá 9 km s predpokladaným časom trvania päť a pol hodiny označená červenou značkou ponúka nádherný pohľad na jazerá oravskej prírody.

Skorušina
Turistických chodníkov na vrchol Skorušina je mnoho a máte možnosť výberu od nenáročného až po ten najnáročnejší. Môžete sa vydať z Habovky alebo Zábiedova po modrej a červenej značke, z Trstenej po zelenej značke, z Brezovice po žltej, zelenej a červenej alebo z Oravíc po červenej turistickej značke. Skorušina je najvyšší vrch v Skorušinskych vrchoch. Z vyhliadkovej veže na vrchole je prekrásny výhľad na panorámu celej Oravy.

Juráňova dolina
Túra Juráňovou dolinou nie je náročná, zvládnu ju aj rodiny s deťmi. Dolinou preteká Juráňov potok, ktorého činnosť sa významne podpísala pod jej osobitý ráz. Najatraktívnejšia dolná časť doliny sa nazýva Tiesňavy a charakterizujú ju strmé skalné steny a útvary zvané obrie hrnce. Tiesňavami vedie značkovaný turistický chodník červenej farby z Oravíc. Na jeho trase sa nachádza niekoľko náučných panelov venovaných dejinám, rastlinstvu, živočíšstvu a ťažbe železnej rudy v oblasti.

Orava ponúka aj desiatky kilometrov cyklotrás. Objavte ich!