Chceli by ste vyskúšať jazdu na koni alebo ste vášnivý jazdec? Príďte si zajazdiť do nášho hotelového komplexu na Orave. Ponúkame možnosť jazdenie po rozľahlých pláňach Oravy, jazdu v jazdeckej hale za každého počasia, možnosť ustajnenia vlastného koňa či individuálne kurzy jazdenia. Výber je len na Vás! Jazda na koni pre deti aj pre dospelých.

JAZDECKÁ HALA

Súčasťou hotelového rezortu je aj moderná jazdecká hala s rozmermi 40×20 metrov. Vďaka nej vieme zabezpečiť jazdenie na koni za každého počasia či už v zimnom alebo letnom období. Nie sme závislí na klimatických podmienkach. Pre skúsenejších jazdcov je k dispozícii skokový materiál. Navyše pri jazdení v hale je menej podnetov pre koňa, pri ktorých by mohol zmeniť svoje správanie. Hala je bezpečnejšia a je vybavená zošikmenými mantinelmi, ktoré chránia najmä dolné končatiny jazdca. Bezpečné je preto aj jazdenie na koni pre deti.

jazdecka-hala

JAZDECKÁ ŠKOLA NA ORAVE

Jazdecký kurz sa realizuje individuálne. Inštruktor sa venuje len Vám, jednému jazdcovi. Teória je spojená s praxou. Inštruktorka teóriu vysvetľuje počas jazdenia. Jazdecká hodina začína čistením a osedlaním koňa. Potom nasleduje jazda v jazdiarni. V jazdiarni sa učí ako správne sedieť, ovládať a ozrejmovať správanie koňa a jeho reakcie, chody koňa ako je krok, cval a klus. Minimálna dĺžka lekcie na jazdiarni je 30 minút. Kurzy je možné absolvovať od stredy do nedele v čase od 09:00 do 16:00. Inou možnosťou je jazdecký krúžok, ktorý je pre deti od 10 do 18 rokov. Realizuje sa raz týždenne, najčastejšie cez víkendy a prázdniny. Deti podstupujú bežnú starostlivosť o koňa, pripravujú kone na jazdenie a taktiež jazdia na koni.

jazdecka-skola
jazdecka-skola

ZÁŽITKY NA KOŇOCH

Ak máte vlastného koňa, môžete si u nás zajazdiť tiež. Pre hotelových hostí ponúkame aj možnosť ustajnenia Vášho koňa v jednom z našich 7 boxov. Ak by ste u nás chceli navštíviť na viac dní, môžete využiť aj naše rozprávkové ubytovanie. Jazdenie na koňoch je k dispozícií naozaj pre širokú verejnosť!

zazitky-na-konoch

Vysvetlivky:

jazdenie je možné v dňoch streda – nedeľa v čase od 9:00 – 16:00 hod. (12:00 – 13:00 obedná prestávka)
jazda konským záprahom na koči alebo saniach pre maximálny počet osôb 6

Cenník