Chceli by ste vyskúšať jazdu na koni alebo ste vášnivý jazdec? Príďte si zajazdiť do nášho hotelového komplexu na Orave. Ponúkame možnosť jazdenie po rozľahlých pláňach Oravy, jazdu v jazdeckej hale za každého počasia či individuálne kurzy jazdenia. Výber je len na Vás! Jazda na koni pre deti aj pre dospelých.

JAZDECKÁ HALA

Súčasťou hotelového rezortu je aj moderná jazdecká hala s rozmermi 40×20 metrov. Vďaka nej vieme zabezpečiť jazdenie na koni za každého počasia či už v zimnom alebo letnom období. Nie sme závislí na klimatických podmienkach. Pre skúsenejších jazdcov je k dispozícii skokový materiál. Navyše pri jazdení v hale je menej podnetov pre koňa, pri ktorých by mohol zmeniť svoje správanie. Hala je bezpečnejšia a je vybavená zošikmenými mantinelmi, ktoré chránia najmä dolné končatiny jazdca. Bezpečné je preto aj jazdenie na koni pre deti.

jazdecka-hala

JAZDECKÁ ŠKOLA NA ORAVE

Jazdecký kurz sa realizuje individuálne. Inštruktor sa venuje len Vám, jednému jazdcovi. Teória je spojená s praxou. Inštruktorka teóriu vysvetľuje počas jazdenia. Jazdecká hodina začína čistením a osedlaním koňa. Potom nasleduje jazda v jazdiarni. V jazdiarni sa učí ako správne sedieť, ovládať a ozrejmovať správanie koňa a jeho reakcie, chody koňa ako je krok, cval a klus. Minimálna dĺžka lekcie na jazdiarni je 30 minút. Kurzy je možné absolvovať od stredy do nedele v čase od 09:00 do 16:00. Inou možnosťou je jazdecký krúžok, ktorý je pre deti od 10 do 18 rokov. Realizuje sa raz týždenne, najčastejšie cez víkendy a prázdniny. Deti podstupujú bežnú starostlivosť o koňa, pripravujú kone na jazdenie a taktiež jazdia na koni.

jazdecka-skola
jazdecka-skola

ZÁŽITKY NA KOŇOCH

 

1. Malý okruh

Krátka jazda na koni pre všetky vekové kategórie. Je to okruh od koniarne po prvý kruhový objazd a späť alebo v prípade nepriaznivého počasia sú to 3 kolá v hale. Dĺžka tohto okruhu je cca 5-7 minút. Cena 8 €.

 

2. Veľký okruh

Vyhliadkový okruh v kroku okolo areálu Oravského Hája pre začiatočníkov a pokročilých vo veku od 10 rokov. Začiatočníci si užijú pohodovú jazdu na koni s doprovodom, ktorý  bude koníka po celú dobu viesť. Pokročilí jazdci, ktorí majú skúsenosti s ovládaním koníka si môžu počas jazdy koníka ovládať sami. Dĺžka tohto okruhu je cca 20-25 minút. Cena 22 €.

 

3. Jazdecká hodina

Prenájom koníka na 1hod. na jazdiarni pre skúseného jazdca od 12 rokov. Je to jazdecká hodina bez výcviku, len s dozorom. Od jazdca požadujeme znalosť jazdenia v kroku, kluse aj cvale, ktorú posúdi náš tréner. V prípade, ak Vaše jazdecké schopnosti nie sú dostatočné, táto služba nemôže byť poskytnutá a je kompenzovaná veľkým okruhom v prípade záujmu. Cena jazdeckej hodiny 35 €. V hodine je zahrnuté čistenie, sedlanie a uzdenie koňa.

 

4. Vychádzka do prírody

1-hodinový vychádzka do prírody v okolí  Oravského Hája pre skúsených jazdcov od 12 rokov. Od jazdca požadujeme znalosť jazdenia v kroku, kluse aj cvale, ktoré posúdi náš tréner pred vychádzkou v hale, inak táto služba byt poskytnutá nemôže. V prípade nepriaznivého počasia je možné vychádzku zmeniť na jazdeckú hodinu v hale, preobjednať sa na iný termín alebo ju zrušiť. Cena vychádzky 40 €.

 

5. Jazdecká polhodina pre začínajúcich jazdcov

30 minútová výučba jazdenia určená deťom od 8 rokov na lonži, nejazdcov alebo začínajúcich mladých jazdcov. V čase nie je zahrnuté čistenie, sedlanie a uzdenie koňa. Cena 25 €.

 

6. Permanentky

Výučba jazdenia pre deti od 12 rokov ale aj dospelých jazdcov aj nejazdcov. Poskytujeme 5 hod., 10 hod. alebo 20 hod. permanentku. Každá jedna hodina permanentky zahŕňa čistenie, sedlanie, uzdenie a zbytok času samotné jazdenie, počas ktorého vás naučíme základy jazdectva.

Vysvetlivky:

Jazdenie je možné každý deň v čase od 10:00 – 12:00 hod a od 13:00 – 15:00 hod.
Jazda konským záprahom na koči alebo saniach je určená pre maximálne 6 osôb.

Rezervovanie jazdy je možné na tel. čísle: 0905 889 244.

 

Cenník jázd na koni