Čo robiť na Orave okrem turistiky?

Čo robiť na Orave okrem turistiky?
29. mája 2019 900 videní

Orava ponúka rozmanité možnosti trávenia voľného času, čo potvrdzuje aj bohatá skladba turistov, ktorí ju každoročne navštívia. Na svoje si tu prídu všetci fanúšikovia aktívneho oddychu a športových aktivít. No nemusíte byť len milovníkom turistiky či cyklistiky, aby ste si dovolenku v ORAVSKOM HÁJI naplno užili.

Zajazdite si na koňoch

Hovorí sa, že najkrajší pohľad na svet je z konského sedla. Kone totiž majú výnimočnú schopnosť chytiť človeka za srdce. V ich prítomnosti sa návštevníci cítia oddýchnuto a zabúdajú na každodenný stres. U nás si preto môžete kedykoľvek rekreačne zajazdiť v krytej hale, alebo sa prihlásiť do jazdeckého kurzu.

Keďže sa pomaly blížia letné prázdniny, jazda na koňoch bude príjemným spestrením každej rodinnej dovolenky. Všetko prebieha pod dohľadom skúseného inštruktora, a preto je jazdenie bezpečné aj pre vaše ratolesti. K dispozícii tiež máte jazdecký krúžok, ktorý je vhodný pre deti od 10 rokov.

Ak však radšej dáte prednosť obdivovaniu týchto ušľachtilých zvierat, v ORAVSKOM HÁJI vám radi predstavíme vzácne kabardinské kone. Toto plemeno uvidíte na Slovensku iba u nás.

Ulovte si vlastného pstruha!

Ďalšou príjemnou aktivitou, ktorú odporúčame podniknúť s rodinou alebo priateľmi, je rybolov v našom jazierku. Pri chytaní pstruhov nielenže zažijete množstvo zábavy, ale môžete si ich rovno aj ugrilovať. Spoznáte tak lahodnú chuť vlastnoručne ulovenej večere z domáceho chovu.

Relaxujte vo wellnesse

Dovolenka nemusí byť vždy len o aktivitách, turistike či návšteve historických pamiatok. Niekedy je potrebné „vypnúť“ a venovať sa sladkému ničnerobeniu, napríklad vo wellnesse. V rezorte ORAVSKÝ HÁJ na vás čakajú bazény (už o chvíľu aj ten vonkajší), saunový a vitálny svet. Zavrieť oči a načerpať novú energiu môžete počas masáží a luxusných kozmetických procedúr, vďaka ktorým sa budete cítiť ako znovuzrodený.

Doprajte si výlet či dovolenku na Orave a vychutnajte si krásnu prírodu v kombinácii so zážitkovými aktivitami, ktoré vám ORAVSKÝ HÁJ ponúka.

Tešíme sa na vás!