Preferujete aktívny oddych? V tom prípade sú pre vás cyklotrasy v okolí Oravy ako stvorené. Strávte príjemné a spoločné chvíle s rodinou a priateľmi športovo. Okolie ORAVSKÉHO HÁJA ponúka trasy pre rekreačných ale aj pre pokročilých cyklistov. Nachádzajú sa tu horské ale aj cestné trasy, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Pripravili sme pre vás vlastnú cyklomapu okolitých trás. Na vyžiadanie ju dostanete na recepcii zdarma, alebo si ju môžete pozrieť online tu!

 

Nerobte si starosti s transportom vlastných bicyklov, cykloturistikou vás môžu sprevádzať bicykle z našej požičovne.
Cenník

 

bike

 

Cyklotrasy na Orave

Ústie nad Priehradou
Cyklotrasa, ktorá je vhodná aj pre menej zdatných cyklistov a pre celé rodiny. Vychádza z Trstenej do Tvrdošína. Na vrchole Kamenný vršok vás poteší krásny pohľad na panorámu Západných Tatier a pohľad na Oravskú priehradu ohraničenú vrcholmi Babej hory, Piľska a Magurky. Trasa končí v meste Trstená. Vzdialenosť medzi Trstenou a Tvrdošínom je 5,5 km.

Zábiedovo
Trasa začína v Trstenej a vedie smerom na Tvrdošín do obce Zábiedovo. V miernom stúpaní pokračuje cez obec Zábiedovo smerom do doliny Skorušinského pohoria. Z vyhliadkovej veže na vrchole Skorušina sa vám naskytne výhľad na panorámu celej Oravy. Vzdialenosť z Trstenej do Zábiedova je 12 km.

Oravice
Trasa začína v meste Trstená smerom na Tvrdošín do Podbiela. Po krátkom zjazde v rekreačnej oblasti Oravice je možné si oddýchnuť a spojiť odpočinok s kúpaním v termálnych kúpaliskách. Nasleduje už len plynulé 20 km dlhé klesanie z Oravíc cez Vitanovú a Liesek do Trstenej.

Trstená-Nowy Targ
Cyklotrasa začína v poľskom meste Nowy Targ, pokračuje smerom na Ludzmierz, Czarny Dunajec a Rogoznik. Celá cyklotrasa je lemovaná poliami a lúkami a je z nej skvelý výhľad na Babiu horu či poľské Tatry. Zo Suchej hory pokračuje cyklotrasa smerom na Liesek, z Liesku sa dostávame na koniec cyklotrasy a to do Trstenej. Celá cyklotúra trvá približne dve hodiny a dĺžka chodníka je takmer 40 kilometrov.

trasa