Rozhovor s gazdinou

Rozhovor s gazdinou
21. februára 2018 4507 videní

V dnešnom vydaní blogu sme sa porozprávali s gazdinou hotela ORAVSKÝ HÁJ a Horský hotel BREZOVICA, Katkou Mikluškovou, ktorá nám okrem iného prezradila, čo všetko s hosťami prežila.

Ako by si charakterizovala prácu chyžnej?

Naša práca je o precíznosti. Nestačí izbu povysávať, preobliecť posteľné prádlo a umyť kúpeľňu. Musíme si všímať tie najmenšie detaily, ktoré robia izbu miestom, kde sa náš hosť cíti príjemne. Správna teplota v izbe, príjemná vôňa alebo obraz v rovine či doplnený minibar – toto všetko si všímame. Izbe dodávame energiu a ducha, chceme, aby v nej bolo cítiť vôňu domova. Našou úlohou je zabezpečiť prvotriedny poriadok, a pritom nevyrušovať hosťa počas jeho dovolenky. Preto sa snažíme čo najviac komunikovať s recepčnou, ktorá máva najlepší prehľad o aktivitách hosťa. Snažíme sa vystihnúť chvíle, kedy ho upratovaním nemusíme rušiť. Veď predsa nie je tak dôležité vidieť nás, ako vidieť prácu, ktorá po nás ostane.

Čo sa v poslednom čase zmenilo na hotelových izbách v ORAVSKOM HÁJI?

Na konci minulého roku sme zjednotili grafiku jednotlivých oznamov na izbách. Hosť nájde informáciu o zelenom programe a výmene uterákov, informáciu o nefajčiarskych izbách, ale aj kartičku s podpisom chyžnej, ktorá izbu upratala. Okrem tlačených informácii pribudli na izbách trezory, ktoré poskytujú hosťom ešte väčšie bezpečie a komfort. Rovnako myslím, že každý ocení rýchlovarnú kanvicu s čajom a kávovým setom. Každý si pochvaľuje možnosť vychutnať si rannú kávu na terase s nádherným výhľadom na náš areál a okolie.
Ako hotel sa snažíme vyjsť v ústrety našim najmenším. Povieš nám, čo všetko vieme pre detičky pripraviť, aby sa na izbe cítili naozaj komfortne?
Pre úplne najmenšie deti máme pripravené detské postieľky, ktoré sú poskytované zdarma. Verím, že každý rodič ocení tento benefit. Pre väčšie detičky od troch – štyroch rokov chystáme prístelky. Na požiadanie vieme na izbu priniesť pomocný schodík, vďaka čomu nebude mať náš malý hosť problém s umytím zúbkov či tváričky. To isté platí i o nočníku alebo detskom nadstavci na toaletu. V prípade ďalších požiadaviek sa samozrejme snažíme vyjsť v ústrety.

Podelíš sa s nami o niektorú z milých historiek, ktorá sa ti prihodila s hosťami?

Je ich naozaj veľmi veľa. Medzi tie najkrajšie patria zážitky s našimi najmenšími. Na izbu už pár mesiacov pokladáme kartičku s podpisom chyžnej, ktorá izbu upratala. Na druhý deň pri upratovaní nás veľmi potešila milá správa napísaná kostrbatým písmom, ktorá znela: „Ďakujeme Katka za pekne upratanú izbu a voňavú kúpeľňu počas našej dovolenky.“ Kartičku máme ešte teraz odloženú na pamiatku. Veľa krát si na izbách nájdeme i kresbičky na pamiatku pre niektorú z nás. Keď mala kolegyňa Majka meniny, na izbe si našla odkaz s prianím k meninám.