Bicyklom po oravských cyklotrasách

Bicyklom po oravských cyklotrasách
17. júna 2020 2235 videní

Okolie ORAVSKÉHO HÁJA ponúka v lete studnicu plnú zážitkov, dobrodružstiev, aktívneho i pasívneho oddychu. Na svoje si prídu malé deti, väčšie deti, dospeláci ale aj seniori.

Bicykle, tie sú jednoznačne našou TOP aktivitou vďaka veľmi dobrým podmienkam na cyklistiku, pretože Orava je popretkávaná desiatkami kilometrov cyklotrás a aj preto sa za posledné roky náš ,,cyklo park“ rozrástol, od klasických horských bicyklov, cez elektrobicykle až po detské. Na vyžiadanie vieme na každý dospelácky bicykel pripnúť sedačku pre najmenších členov rodiny, ale aj košík na malého psíka, ktorý by určite Váš cyklovýlet nemal zmeškať.Cyklotrasy, ktoré Vás očaria

Priamo z ORAVSKÉHO HÁJA si môžete zvoliť nenáročnú trasu napr. do Lieska, ktorý je vzdialený iba 2,4 km. Alebo sa rozhodnite pre 5,5 km úsek z Trstenej do Tvrdošína, odkiaľ si vychutnáte nezabudnuteľný pohľad na Západné Tatry. Medzi najobľúbenejšie výlety našich hostí patrí určite výlet na Skorušinu. Trasa je dlhá približne 9 km, po ceste tam uvidíte možno aj nejakého pešieho turistu. Naskytnú sa Vám tie najkrajšie výhľady na oravskú prírodu, okolité kopce a rozkvitnuté lúky. Kde tu zbadáte srnky a po ceste Vás bude navigovať štebot tunajších vtákov. Pre aktívnejších cyklistov je tu neúrekom možností, na celodennú cyklistiku. Bicyklovanie je vhodná činnosť aj pre teambuildingy a to nie len tie firemné, ale aj rodinné.


Bez cyklomapy ani na krok

Pre našich hostí, ktorí sú vášniví cyklisti máme k dispozícii cyklomapy, aby sme mali istotu, že sa v bezpečí vrátia späť do rezortu, kde si naplno užijú ,,pocyklistickú“ atmosféru. Pri grilovačke so zaslúženým pohárom vychladeného vínka.Získajte na Orave množstvo zážitkov, urobte niečo aj pre svoje zdravie a doprajte sebe, deťom, ale aj priateľom a známym nezabudnuteľnú dovolenku. Tešíme sa na vás!