Prečo sme sa rozhodli vyrobiť víno ARYVA

V minulosti región Oravy nikde nebol spájaný s pitím vína. Po prvom tohtoročnom úspechu VÍNNEHO FESTIVALU ORAVSKÝ HÁJ sme sa rozhodli prepojiť náš hotel a tento región – s vínom ešte viac. Ctíme si tradície, tešíme sa zo zveľaďovania regiónu, a to bol podnet k tomu, aby sme vytvorili edíciu vín ARYVA. Veríme, že Vám bude u nás chutiť! Na zdravie!

 

 

ARYVA cuvée limitovaná edícia

ARYVA je špeciálna limitovaná edícia vín, ktoré boli namiešané len pre náš hotelový rezort. Ich harmonická chuť je tvorená kupážou odrôd pinot noire a merlot. ARYVA vyzrievala osem mesiacov v drevených sudoch a je pripravovaná podľa jedinečnej receptúry. Krásne vonia po višniach v čokoláde a chutí po drobných lesných plodoch s výraznou dochuťou horkej čokolády. Víno ARYVA sa okrem ORAVSKÉHO HÁJA nedá nikde ochutnať ani kúpiť.

 

Príbeh ARYVA

Slovo ARYVA je gálskeho pôvodu z 13. storočia. Znamená Orava, resp. bystrý tok rieky. Etiketu pokrývajú rytiny z tejto oblasti a z toho istého obdobia. A práve z týchto dôvodov sme sa rozhodli pre danú etiketu. Na jej zadnej časti je perokresba ORAVSKÉHO HÁJA, ktorá vytvára harmonické premostenie histórie so súčasnosťou.