Výhody nášho biobazéna

Výhody nášho biobazéna
17. augusta 2020 1934 videní

V boji s aktuálnymi tropickými teplotami je najlepšou zbraňou ochladenie v podobe bazéna. Ten prináša okamžité osvieženie pre malých aj veľkých. V rezorte ORAVSKÝ HÁJ máme pripravený pre našich hostí úžasný vonkajší bio bazén, ktorý je čisto prírodný a bez chémie.Dokonalá čistota vody bez použitia chlóru

Majitelia bazénov vedia, že nie je až taký problém zaobstarať si bazén, ale náročnejšia je jeho údržba. Vysoké teploty totiž spôsobujú prehrievanie vody či zmenu PH, čo vytvára ideálne podmienky pre tvorbu baktérií a rias. Následne dochádza k postupnému znehodnocovaniu vody.

Najrýchlejším riešením je, samozrejme, siahnuť po chémii. No existujú aj iné možnosti.

My v ORAVSKOM HÁJI využívame výhradne prírodnú filtráciu vody v bazéne. Na jej čistenie slúžia iba rastlinky, ktoré dokážu efektívne (a bez nutnosti chemických prípravkov) zabezpečiť vždy čistú a nezávadnú vodu na kúpanie. Občasná prítomnosť malých rias je prirodzeným javom a svedčí o fungujúcom vodnom ekosystéme. Teplota vody v bazéne má stabilných 21° C.

Samotné zloženie vody dokonca pripomína tie najčistejšie prírodné jazerá, ktoré obývajú raky – známe ako najviac spoľahlivé indikátory kvality.


Zdravé kúpanie

Chlór je praktický na hubenie baktérií, no u niektorých ľudí môže spôsobovať podráždenie očí alebo vysušovanie pokožky. Takisto nie je príliš vhodný pre deti, ktoré sú citlivejšie na chémiu. Naopak, náš bio bazén je vďaka absencii chlóru a ďalších syntetických látok, ideálny pre všetkých návštevníkov, vrátane malých detí.

U nás si tak užijete kúpanie bez štípania očí či iných neželaných alergických reakcií.V súlade s prírodou

Keďže sa ORAVSKÝ HÁJ nachádza v samom srdci nepoškvrnenej prírody, bolo pre nás prirodzené vytvoriť exteriérový bio bazén s ekologickým čistením. Namiesto nepríjemnej vône chlóru si pri kúpaní budete vychutnávať vôňu okolitej prírody a lesa.


Príďte sa osviežiť

Vyberte si niektorý z našich akciových balíčkov a počas svojej dovolenky si doprajte skvelé osvieženie v našom 12 metrovom bio bazéne; spolu so správne vychladeným miešaným drinkom v ruke. U nás sa budete cítiť skoro ako pri mori – len s tým rozdielom, že namiesto zvuku cikád, sa vo večerných hodinách môžete započúvať do symfónie krkajúcich žiab z jazierka.Náš tip:

Pre tých, ktorí neobľubujú plávanie na priamom slnku, alebo dávajú prednosť teplejšej vode, je k dispozícii klasický bazén priamo v hoteli ORAVSKÝ HÁJ. Teplota vody interiérového bazéna dosahuje príjemných 26° C.