Tipy na výlety v okolí

Tipy na výlety v okolí
20. marca 2019 2785 videní

Oravský Háj sa nachádza priamo vedľa Skorušinských vrchov, kde môžete nájsť zaujímavé atrakcie. Vydať sa na túru nie je žiadny problém z neďalekej Brezovnice. Cestičky vás dovedú až na samotný najvyšší vrch Skorušina (1314m), kde sa nachádza rozhľadňa, odkiaľ si môžete užiť výhľad na Západné Tatry alebo Babiu horu.
Po ceste na vás čakajú zaujímavé maličkosti, ktoré prechádzku na vrchol rozhodne spríjemnia. V Skorušinských vrchoch sa realizovalo OZ Lepšia Dedinka a počas uplynulých rokov vybudovali na rôznych miestach malé atrakcie.

 

Pohojdajte sa na hojdačke!

 

Veľká hojdačka, z ktorej si užijete nádherný výhľad do údolia je zavesená od novembra 2021. V nádhernej prírode sa môžete teraz pohojdať nad dolinou a užiť si skvelý pocit vetra vo vlasoch.

 

 

Sladké zastavenie.

 

OZ Lepšia Dedinka pripravila aj ďalšie milé prekvapenie na trase po Skorušinských vrchoch. V samoobslužnom bufete nájdete malé občerstvenie, ktoré funguje na dobrovoľnej báze. Každý si môže vziať, čo potrebuje a nechať dobrovoľný príspevok, ktorý poslúži na nákup ďalších pochutín.

 

 

Chystá sa!

 

Z vízie sa stala ambícia, ktorá nabrala reálne kontúry. OZ Lepšia Dedinka v roku 2022 realizovala zbierku a aj vďaka rôznym dotáciám v blízkej dobre výstavbu krásnej drevenej útulne v srdci oravskej prírody Skorušinských vrchov. Útulňa bude fungovať na komunitnom princípe a mala by byť prístupná pre všetkých priaznivcov turistiky.

 

 

Oravská lesná železnička

 

Oravská lesná železnička je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete, čo z nej robí technický unikát. Pôvodne slúžila na zvážanie dreva a dnes patrí medzi obľúbené atrakcie Oravy. Zájdite na vyhliadkovú hodinovú trasu, ktorá sa začína v údolnej stanici Tanečník. Vláčik vás vyvezie do stanice Sedlo Beskýd, kde sa v nadmorskej výške 935 m. n. môžete pokochať krásnym výhľadom.

 

Oravská priehrada

 

Spoznajte Oravskú priehradu z paluby lode a vychutnajte si jedinečný zážitok nad vodou.
Krásna scenéria vodnej nádrže Orava púta svojou pokojnou atmosférou. Na brehoch Oravskej priehrady nájdete množstvo atrakcií, možnosť požičať si bicykel, člnky alebo si užiť iné vodné športy.

 

Socha Ježiša Krista „Rio de KLIN“

 

Neďaleko oravskej obce Klin nájdete obrovskú sochu Ježiša Krista, ktorá je treťou kópiou slávnej sochy v Rio De Janeiro. Rio de Klin má 9,5 metra, váži 23 ton a otvára svojimi 7m dlhými pažami objíma celú Oravu. Pýši sa vo výške 686 m.n.m. na vrchole Grapa, odkiaľ máte krásny výhľad na obec Klin, Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu aj Roháče.