Slávnostná valentínska večera v ORAVSKOM HÁJI

Slávnostná valentínska večera v ORAVSKOM HÁJI
10. februára 2020 1590 videní

Aj keď je Valentín považovaný za komerčný americký sviatok, nie je to pravda. Jeho pôvod siaha do 3. storočia n.l. na náš kontinent; presnejšie do starovekého Ríma. Jednou z teórií je, že v tej dobe zakázal cisár Claudius II sobášenie mladých ľudí kvôli prozaickému dôvodu – vojne. Slobodní vojaci boli totiž odvážnejší a oddanejší ako tí, ktorých doma čakali manželky.

Kňaz Valentín (po ktorom je tento sviatok pomenovaný) ale neuposlúchol a snúbencov naďalej oddával potajomky. Jeho trestom bola poprava, ktorá sa konala 14. februára v roku 269 n.l.

Oslávte Valentína v zimnej rozprávke

Sviatok svätého Valentína sa preto oslavuje vždy 14.2, a to takmer po celom svete. Je to jeden deň v roku, kedy sa páry snažia spomaliť a vychutnať si prítomnosť toho druhého.

Už ste premýšľali nad tým, ako prekvapiť svojich milovaných? A viete si vôbec predstaviť väčšiu romantiku, ako osláviť sviatok zamilovaných v nádhernom prostredí zimnej Oravy?

Ak ste z okolia, máme skvelý tip na piatkový večer. U nás v ORAVSKOM HÁJI sme si pre vás pripravili 3-chodovú slávnostnú valentínsku večeru, plnú gurmánskych zážitkov!

Vybrať si môžete z troch, na mieru zostavených Valentínskych menu podľa vlastných preferencií. Romantickou večerou vás budú sprevádzať lahodné vína z oceňovaného vinárstva Chateau GRAND BARI. Ako sladká bodka na záver sa podáva Créme Brulée s horúcim karamelom – dezertom, ktorý je rovnako horúci a sladký ako láska k vášmu blízkemu.

Bonusom valentínskej večere bude nepochybne výhľad na okolitú scenériu. Podľa aktuálnej predpovede počasia sa dokonca môžete tešiť aj na čerstvú nádielku snehových vločiek.

 

Zažite pocit ako v pravej zimnej rozprávke a vychutnajte si čarovnú atmosféru v spoločnosti milovanej osoby. Rezervácie prijímame na telefónnom čísle 0915 830 042 alebo na oravskyhaj@oravskyhaj.sk

Valentínska večera pre ubytovaných hostí

Máte počas 14. februára rezervovaný pobyt v rezorte ORAVSKÝ HÁJ a radi by ste si so svojou polovičkou vychutnali naše Valentínske menu? Pre všetkých ubytovaných hostí ponúkame možnosť výmeny polpenzie za valentínsku večeru. Podľa toho, ktoré menu si zvolíte, zaplatíte len malý doplatok – teda rozdiel medzi objednanou polpenziou a večerou.

A z akej valentínskej ponuky si môžete vybrať? Pozrite si kompletné menu na Valentína 2020

Valentínske menu