Prečo je lyžovačka na Orave lákadlom pre celú rodinu

Prečo je lyžovačka na Orave lákadlom pre celú rodinu
28. januára 2020 3459 videní

Zimná sezóna je v plnom prúde a meteorológovia aktuálne predpovedajú výdatné sneženie na celom území Slovenska. V SKI Centre BREZOVICA vás tak okrem technického snehu bude čakať rozprávkovo zasnežená zjazdovka s čerstvým prašanom. Ideálny čas na nezabudnuteľnú lyžovačku na Orave!

Lyžiarsky svah aj pre deti

Množstvo veľkých SKI Centier sa zameriava na skúsených lyžiarov, čomu prispôsobujú aj zložitosť svojich zjazdoviek. Náročnejšie trate sú výborné pre profesionálov, no pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, nie sú veľmi vhodné (predovšetkým kvôli ich sklonu a rýchlosti, pri ktorej hrozí vyššie riziko pádov a zranení).

U nás, v SKI Centre BREZOVICA, máme 2 zjazdovky rozdelené podľa náročnosti. Pre pokročilých lyžiarov je pripravená 650m dlhá trať a pre začiatočníkov je k dispozícii až 950 metrová, mimoriadne bezpečná trať – vhodná na prvé zoznámenie sa s lyžami alebo snowboardom.

Naučte lyžovať svojich najmenších

Ak navštívite naše SKI Centrum, naskytne sa vám výnimočná príležitosť naučiť svoje ratolesti lyžovať v bezpečnom prostredí. A to bez ohľadu na vek či športovú zdatnosť. Aj tie najmenšie detičky môžu nesmelo skúšať prvé kroky na lyžiach bez toho, aby ste sa o nich museli báť. Zjazdovka pre začiatočníkov má malý sklon a dostatočnú šírku. Malí lyžiari si nezavadzajú a vy máte dokonalý prehľad o tom, kde sa vaše dieťa nachádza.

Nemôže sa vám nikdy stratiť z dohľadu, čo je obrovská výhoda oproti veľkým lyžiarskym strediskám. Okrem toho nemusíte pred lyžovačkou kupovať drahú detskú výstroj – naša partnerská požičovňa pre vás zabezpečí kompletné vybavenie.

Rovnako tak môžete využiť služby lyžiarskej školy s profesionálnym inštruktorom. Vďaka nemu sa dieťa naučí správne techniky; bez kopírovania bežných zlozvykov u dospelých lyžiarov.

Zimné športy pre pokročilých

Úchvatné horské prostredie Oravy ponúka nielen zážitkové lyžovanie a snowboardovanie. Môžete vyskúšať čoraz obľúbenejšie bežkovanie na upravených tratiach priamo v areáli strediska. Pre milovníkov skialpinizmu zas odporúčame výstup na vrch Skorušina, odkiaľ sa vám okrem zaujímavých trás, naskytnú aj nezabudnuteľné výhľady na okolitú prírodu.

Príďte si vychutnať lyžovačku a relax na Orave s celou rodinou!

Ubytovať sa môžete v blízkom rezorte ORAVSKÝ HÁJ (iba 2km od zjazdovky) alebo priamo na svahu, v horskom hoteli BREZOVICA.

Pripravili sme si pre vás aj niekoľko zvýhodnených zimných balíčkov. Stačí si len vybrať.