Pravú oravskú zimu si najlepšie vychutnáte na svahu

Pravú oravskú zimu si najlepšie vychutnáte na svahu
25. januára 2019 975 videní

Rozprávkovo zamrznutá krajina a výborné snehové podmienky sú odpoveďou na to, prečo je Orava dokonalým zimným rajom. Či už ste priaznivcom aktívneho oddychu, alebo radšej dáte prednosť relaxovaniu počas ľahkej turistiky, tieto dni sú na to ako stvorené.

Pre všetkých milovníkov zimných športov

Lyžovačka na Orave je pre mnohých stále veľkou neznámou. Nepredpokladajú totiž, že je tu vytvorené zázemie pre lyžovanie či snowboarding, ktoré sú doménou iných (a možno vďaka reklame známejších) vysokohorských stredísk. Ak ale navštívite SKI Centrum BREZOVICA, objavíte novo zrekonštruované lyžiarske stredisko s prvotriednymi službami – na aké ste zvyknutí z tých najvychytenejších rezortov.

Okrem toho však Orava ponúka niečo navyše. Lyžovačku s úchvatnými výhľadmi a bez komercie. Čaká vás pohodové lyžovanie, počas ktorého nemusíte čakať dlhé minúty na vlek v preplnenom rade. Takmer kilometrová zjazdovka pre začiatočníkov a 650 metrov dlhá trať pre pokročilých znamená, že si svah užije naozaj každý. Rodiny s deťmi, aj skúsení lyžiari.A ako bonus po náročnom dni, sa môžete tešiť na teplý čaj alebo chutnú večeru v horskom hoteli priamo na zjazdovke.

Objavujte prírodu na bežkách

Existuje však aj ďalší spôsob, ako čo najpríjemnejšie stráviť čas vonku v prírode. Bežkovanie je dnes mimoriadne obľúbené, pretože v sebe spája príjemnú vychádzku s aktívnym športom.

Bežkovanie vám takisto umožní vychutnať si jedinečné scenérie a vyčistiť si hlavu od každodenných starostí.

V okolí rezortu ORAVSKÝ HÁJ je pre vás pripravených spolu viac ako 11 kilometrov tratí, o ktoré sa pravidelne staráme – aby ste vždy mali ideálnu stopu pre vaše bežky.

Zažite pravú oravskú zimu

Mnohí si spájajú turistiku či predlžené víkendy na Orave iba s letnými mesiacmi. No nemusí to tak byť. Spoznajte Oravu priamo zo zasneženej zjazdovky a podľahnite jej čaru!