Máme nové prírastky – 7 vzácnych kabardinských koní

Máme nové prírastky – 7 vzácnych kabardinských koní
1. marca 2019 1955 videní

Pre všetkých milovníkov koní máme výbornú správu, pretože v našich stajniach pribudlo niekoľko nových obyvateľov. Sme nesmierne radi, že vám ako prví chovatelia v strednej Európe môžeme predstaviť mimoriadne vzácne kabardinské kone až z ďalekého Ruska!

Najlepšie horské plemeno na svete

Kabardinské kone sú jedinečné svojou odolnosťou, húževnatosťou a vytrvalosťou. Sú špecifické tým, ako sa dokázali prispôsobiť náročným klimatickým podmienkam na mieste, odkiaľ pochádzajú. Keďže ich pôvodným domovom sú hory severného Kaukazu, museli sa naučiť pohybovať v nehostinnom teréne. Vďaka tomu zvládnu prejsť strmými horskými priesmykmi a dokonca im nerobí problém ani pohyb v hlbokom snehu. Oravské zimy tak pre nich nebudú žiaden problém.

Nie sú to len silné, odolné kone, ale aj veľmi inteligentné. Majú úžasnú schopnosť orientácie – bez zaváhania vedia nájsť cestu v tme alebo hmle.

Vedeli ste, že : Kabardinské kone sú držiteľmi rekordu vo vytrvalosti, keď prekonali neuveriteľných 3000km okolo Kaukazu za 37 dní? Ide o jediné plemeno koní, ktoré zvládlo prechod touto nebezpečnou horskou oblasťou.

7 statočných v ORAVSKOM HÁJI

Momentálne sa u nás udomácňuje 7 kabardinských koní vo veku 6 – 8 rokov. Kobylky Arka, Leyla, Adaliya, Azia a Aminat; valach menom Abrek a žrebec Adygeiets (podomácky ho voláme Aďo). Niektoré kone žili predtým v divokej prírode, preto ich postupne učíme, že ľudia sú priateľskí a nemusia sa ničoho báť.

Príďte nás navštíviť a spoznajte vzácne kabardinské kone, ktoré uvidíte len v rezorte ORAVSKÝ HÁJ!

A vezmite so sebou aj najmladších členov rodiny, pretože máme pripravené ešte jedno veľké prekvapenie – všetky naše kobylky budú mať čoskoro žriebätká.